UlkerSportsArena

Anasayfa/UlkerSportsArena

UlkerSportsArena

Gelişen teknolojilerle birlikte insanların yaşam tarzlarında belli değişiklikler olmuştur. Buna paralel olarak mimari yapıların farklı tarzlarda şekillenmesi, çalışma ortamlarının değişmesi, tasarımcıların dizaynlarında sıra dışı çizgilerin dışına çıkması ve en önemlisi enerji kaynaklarının dikkatli kullanılması gibi konular öncelik kazanmıştır. Enerji kullanımı, sağlık, estetik ve güvenlik açısından en önemli bilimlerden biri olan aydınlatma tekiği diğer adıyla aydınlatma tasarımı da önem kazanmıştır. Aydınlatma tasarımı ve projelendirmesini yaparken dikkat edilen konular; 1-Mekânın yapısal özellikleri; Ne amaçla kullanılacağı, Boyutları, Tavan yapısı, Duvar, Tavan gibi yüzeylerin renkleri ve yansıtma özellikleri, 2-Sağlık 3-Ekonomik olması 4-Estetik olması 5-Montaj kolaylığı 6-Güvenlik 7-Müşteri profili ve bütçe.. Genel olarak mimari planın yapısına göre ön çalışma yapılan projeler, mimari grupla ve işverenlerin fikirleri ve istekleri doğrultusunda yeniden ele alınıp, aydınlatma armatür seçimleri yapılmaktadır. Armatürlerimizin ışık verilerinin bulunduğu RELUX ve DIALUX gibi profesyonel aydınlatma hesap programları kullanılarak yapılan hesapların sonuçlarına bakılarak projede aydınlatma armatür yerleri belirlenmektedir. Bu esnada armatürlerin yapıya uygunlukları da kontrol edilmektedir. Tüm şartlar sağlandıktan sonra uygulama projeleri son haline getirilmekte ve bütçeler oluşturulmaktadır.

Gelişen teknolojilerle birlikte insanların yaşam tarzlarında belli değişiklikler olmuştur. Buna paralel olarak mimari yapıların farklı tarzlarda şekillenmesi, çalışma ortamlarının değişmesi, tasarımcıların dizaynlarında sıra dışı çizgilerin dışına çıkması ve en önemlisi enerji kaynaklarının dikkatli kullanılması gibi konular öncelik kazanmıştır. Enerji kullanımı, sağlık, estetik ve güvenlik açısından en önemli bilimlerden biri olan aydınlatma tekiği diğer adıyla aydınlatma tasarımı da önem kazanmıştır.
Aydınlatma tasarımı ve projelendirmesini yaparken dikkat edilen konular;

1-Mekânın yapısal özellikleri; Ne amaçla kullanılacağı, Boyutları, Tavan yapısı, Duvar, Tavan gibi yüzeylerin renkleri ve yansıtma özellikleri,
2-Sağlık
3-Ekonomik olması
4-Estetik olması
5-Montaj kolaylığı
6-Güvenlik
7-Müşteri profili ve bütçe..

Genel olarak mimari planın yapısına göre ön çalışma yapılan projeler, mimari grupla ve işverenlerin fikirleri ve istekleri doğrultusunda yeniden ele alınıp, aydınlatma armatür seçimleri yapılmaktadır. Armatürlerimizin ışık verilerinin bulunduğu RELUX ve DIALUX gibi profesyonel aydınlatma hesap programları kullanılarak yapılan hesapların sonuçlarına bakılarak projede aydınlatma armatür yerleri belirlenmektedir. Bu esnada armatürlerin yapıya uygunlukları da kontrol edilmektedir.

Tüm şartlar sağlandıktan sonra uygulama projeleri son haline getirilmekte ve bütçeler oluşturulmaktadır.